Akıllı Camlar

Akıllı camlar; istenildiğinde opak (buzlu), istenildiğinde şeffaf olarak kullanılabilen ileri teknoloji bir cam kaplama malzemesidir. Elektrik uygulandığı zaman şeffaf duruma geçen camlar, elektrik verilmediği durumda opak halde kalır. Akıllı filmler bu yapısı ile, camdan beklenen ve birbirinden farklı iki özellik olan, ışık geçirgenliğini ve mahremiyetin korunmasını sağlayabilmektedir. İstenildiği durumlarda voltaj değiştirilerek camın şeffaflığı kademeli olarak ayarlanabilir.

Akıllı cam filmleri, her türlü düz ve eğimli cam yüzeye, kendinden yapışkanlı özelliği ile uygulanabilmektedir. Mevcut camların değiştirilmesine gerek yoktur.

Akıllı camlar, iki tabaka iletken ITO-PET film arasına sıvı kristal malzemenin yerleştirilmesi ile üretilmektedir. Üretimi ve uygulanması yüksek hassasiyet gerektirmektedir.

 Kapalı durumda sıvı kristal tabaka (PDLC) ışığı geçirmezken, elektrik alan uygulandığında sıvı kristaller yönelenerek ışık geçirgen özellik kazanırlar.

Akıllı camlar kendinden yapışkanlı film veya hazır lamine cam halinde üretilebilmektedir.

Akıllı cam filmleri istenen her yüzeye uygulanabilmektedir. Mevcut cam yüzeylerinize yapıştırılarak hazırlanan cam filmleri elektrik bağlantıları yapılarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

Akıllı camlar, lamine cam şeklinde de üretilmektedir. Bu şekilde hazır bir cam yüzeye ihtiyacınız olmadan istediğiniz ölçülerde hazırlanarak kullanmak istediğiniz alana yerleştirilebilmektedir.

Sipariş ve fiyat bilgisi için iletişim sayfasındaki formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Hakkımızda

%100 Yerli Üretim

Türkiye’de ilk defa ticari PDLC (Polimer Disperse Sıvı Kristal) esaslı akıllı cam filmlerinin üretimini yapmaktayız. Kendi geliştirdiğimiz patentli üretim süreçleri ve malzeme formülleri ile, yüksek kalitede ürün üretmenin yanında, düşük maliyet avantajı ile ürün sunabilmekteyiz. 

Güncel Haberler

The Big 5 - Dubai

21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Dubai World Trade Centre, Dubai - BAE'de düzenlenecek olan The Big 5 International Building & Construction Show Fuarı'ndayız. Siz değerli konuklarımızın ziyaretini bekleriz. 

Duyurular

Genel Distribütörümüz

Türkiye genelinde dağıtım işlemlerimiz yetkili distribütör firmamız, ALDİS Cam Reklamcılık Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır

Bayilikler Veriyoruz.

Kısa bir süre için ve sınırlı sayıda Türkiye genelinde bayilikler verilmektedir. Yetkili bayilik sayısı sınırlı olacaktır. Bayimiz olarak avantajlı ürün fiyatlarından yararlanabilmek için bizimle iletişime geçiniz.