Test Belgelerimiz

 

TETA Akıllı Cam® ürünlerinin kalite kontrol testleri ve ürün belgelendirme çalışmaları uluslararası Intertek firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

RoHS Testleri

Tehlikeli Maddelere İlişkin Kısıtlamalar başlıklı Avrupa Birliği talimatı/Restriction of Hazardous Substances Directive (RoHS) Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde üretilen ve piyasalara sunulan elektrikli ve elektronik cihaz ve ekipmanlarda insan ve çevre sağlığına zararlı kimyasal maddelerin kullanımını yasaklamış veya kısıtlamalar getirmiştir. Bu kimyasallar kurşun (Pb), kadmiyum (Cd), civa (Hg), hekzavalent krom (Cr+6), polibromürlü bifenil (PBB) ve polibromürlü difenil eter (PBDE) olarak sıralanmaktadır. Türkiye’de ise Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşyalarda Bazı Zararlı Maddelerin Kullanımının Sınırlandırılmasına (RoHS) dair yönetmeliği 30 Mayıs 2008 tarihli 26891 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

TETA Akıllı Cam filmi ürünümüz uluslar arası akredite test kuruluşu olan INTERTEK laboratuvarlarında 2011/65/EU direktiflerine göre RoSH testlerine tabi tutulmuş ve direktifle olan uyumluluğu onaylanmıştır.

 

PAH ve Ftalat Testleri

Polisiklik aromatik hidrokarbonlar (PAH), heteroatom veya ornatik taşımayan ve kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşiklerdir. PAHlar karsinojen, mutajen ve teratojen olarak bilinirler ve ciltten kolaylıkla vücuda nüfuz edebilirler. Bu zararlı etkileri sebebiyle insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaktadırlar. Kanserojen maddelerdir. Avrupa Parlamentosu’nu aldığı kararla yürürlüğe giren 2005/69/EC çevre direktifleri ve Avrupa Birliği’nin kimyasal maddeler tüzüğü REACH (EC) 1907/2006 tarafından PAHların plastik ve lastiklerde kullanımına kısıtlamalar getirilmiştir. 

Fitalatlar, fitalik asit esterleridir ve genellikle plastiklerde esnekliklerini artırmak için kullanılırlar. Kanserojen kimyasallar sınıfına giren fitalatların AB üyesi ülkelerdeki kullanımına Avrupa Parlamentosu’nun kararı ile yürürlüğe giren 2005/84/EEC, (EC) direktifleriyle kısıtlamalar getirilmiştir. 

TETA Akıllı Cam filmi ürünümüz uluslar arası akredite test kuruluşu olan INTERTEK laboratuvarlarında PAH ve fitalat içeriği testlerine tabi tutulmuş ve direktiflere olan uyumluluğu onaylanmıştır.

  

 UV Yaşlandırma Testleri

Güneş ışığına maruz kalan plastiklerde UVA radyasyon gevreklik, bozunma ve renk değişimi gibi etkilere sebep olabilir. UV yaşlandırma testleri plastiklerin güneş ışığı altında yıpranmasını simüle ederek ve kullanım ömürlerinin belirlenmesinde kullanılabilen bir enstrümandır.

TETA Akıllı Cam Filmi ürünümüz uluslar arası akredite test kuruluşu olan INTERTEK laboratuvarlarında ISO4892-3 Methods of exposure to laboratory light sources fluorescent  UV lamps standardına uygun olarak testlere tabi tutulmuş ve performansı belgelendirilmiştir.

 

LVD Testleri

Alçak Gerilim Kararnamesi alternatif akım için 50 volt - 1000 volt arasında, doğru akım için 75 volt - 1500 volt arasında değişen anma gerilimlerinde çalışan elektrikli teçhizatın emniyet gerekliliklerini denetlemektedir. Elektrikli aletlerin LVD standartlarını karşılaması CE sertifikasyonu için gereklidir. Bu standartlar ile can güvenliğinin sağlanması için gerekli asgari şartlar tanımlanmıştır.

TETA Akıllı Cam Filmi ürünümüz uluslar arası akredite test kuruluşu olan INTERTEK laboratuvarlarında EN 60335-1 direktiflerine uygun olarak testlere tabi tutulmaktadır. 

 

 Test Raporlarımız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda

%100 Yerli Üretim

Türkiye’de ilk defa ticari PDLC (Polimer Disperse Sıvı Kristal) esaslı akıllı cam filmlerinin üretimini yapmaktayız. Kendi geliştirdiğimiz patentli üretim süreçleri ve malzeme formülleri ile, yüksek kalitede ürün üretmenin yanında, düşük maliyet avantajı ile ürün sunabilmekteyiz. 

Güncel Haberler

The Big 5 - Dubai

21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Dubai World Trade Centre, Dubai - BAE'de düzenlenecek olan The Big 5 International Building & Construction Show Fuarı'ndayız. Siz değerli konuklarımızın ziyaretini bekleriz. 

Duyurular

Genel Distribütörümüz

Türkiye genelinde dağıtım işlemlerimiz yetkili distribütör firmamız, ALDİS Cam Reklamcılık Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır

Bayilikler Veriyoruz.

Kısa bir süre için ve sınırlı sayıda Türkiye genelinde bayilikler verilmektedir. Yetkili bayilik sayısı sınırlı olacaktır. Bayimiz olarak avantajlı ürün fiyatlarından yararlanabilmek için bizimle iletişime geçiniz.