Sıkça Sorulan Sorular

TETA Akıllı Cam ürünlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz sorunların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmak için derlediğimiz sık sorulan sorular.
Akıllı cam nedir?
Akıllı camlar istenildiğinde opak istendiğinde transparan olarak kullanılabilen özel bir cam çeşididir. Elektrik uygulandığında transparan hale geçen sistem, elektrik kesildiğinde opak olarak kalmaktadır.
Akıllı cam kullanmanın avantajları nelerdir?
Akıllı camlar özellikle cam bölme sistemlerinde isteğe bağlı olarak gizliliğin sağlanabilmesi avantajı sunmaktadır. Ofis alanlarının yanında evlerde ve bina cephe sistemlerinde de kullanılabilmektedir.
Nasıl sipariş verebilirim?
info@tetacam.com adresi üzerinden projenizi bizlerle paylaştığınızda bir satış temsilcimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.
Satış sonrası teknik destek veriyor musunuz?
Projelerinizde onay aşamasından itibaren mümkün olan en üst düzeyde teknik destek sunuyoruz ve projenizin kusursuz bir şekilde tamamlanabilmesi için en yüksek oranda özen gösteriyoruz. Projelerinizin her aşamasında bizlerden teknik destek alabilirsiniz.
Gen2+ LC® akıllı fimler mevcut camlara uygulanabilir mi?
Kendinden yapışkanlı PDLC filmler bir mekanda bulunan camlara yapıştırılarak bu camların akıllı camlara dönüştürülmesi için kullanılabilir. Bununla birlikte kendinden yapışkanlı filmlerin montajında en iyi sonuç cam sökülerek film uygulaması yapılmasında alınabilir.
Akıllı camlar ıslak zeminlerde kullanılabilir mi?
Doğru yalıtımla akıllı camlar ıslak zeminlerde kolaylıkla kullanılabilir. TETA uzman teknik kadrosuyla banyo ve tuvalet alanlarında akıllı cam montaj hizmetleri sunmaktadır.
Elektrikli akıllı camların günlük hayatta kullanımı tehlikeli mi?
GEN2+ LC® filmler düşük akım çeker ve 48 V potansiyelle çalışır. TETA tarafından sunulan tüm elektrikli cihazlar IEC 60335 (LVD testi) direktiflerine uygun olarak üretilmektedir. Montajı doğru yapılmış TETA akıllı camların kullanımı son derece güvenlidir.
Kendinden yapışkanlı GEN2+ LC® filmleri cama kendim uygulayabilir miyim?
GEN2+ LC® filmler TETA tarafından yayımlanan kurulum kılavuzu takip edilerek kolaylıkla monte edilebilirler. En iyi sonucu almak için TETA’nın uzman montaj ekibinden destek alabilirsiniz.
Akıllı camları mimari bir projeye dahil etmenin en uygun zamanı nedir?
Akıllı camlar mimari projelere her zaman dahil edilebilir. Bununla birlikte dış cephe cam uygulamalarında özel bir durum bulunmaktadır. En optimize performansı sergileyen fasat akıllı cam çözümleri TETA dinamik ısıl kontrol camları (Bkz TETA Dinamik Isıl Kontrol Camları Kataloğu) kullanılarak sağlanabilir. Bina elektrik projesi bu camlara göre hazırlanmalıdır.
Akıllı camım arızalanırsa ne yapmalıyım?
TETA’ya arıza bildiriminde bulunmanız yeterlidir. Teknik ekibimiz en kısa sürede keşif yapar, arızayı tespit eder ve servis raporunu hazırlar. Kullanıcı kılavuzuna uygun olarak bakımı ve temizliği yapılan TETA akıllı camlar 2 yıl değişim garantisi ile korunmaktadır.
Akıllı camlar çok yüksek maliyetli midir?
Akıllı camların üst gelir seviyesine hitap ettiğine dair olan kanı gerçeği yansıtmamaktadır. Fiyat performans ve sunduğu avantajlar değerlendirildiğinde PDLC ürünlerin maliyetleri geleneksel perde ve diğer mekanik perdeleme cihazlarıyla karşılaştırılabilir mertebededir.